9-Б клас Тиждень пожежної безпеки

   2023-2024 навчальний рік

     17 листопада 2023 року відбулася зустріч учнів 9-Б класу з працівниками ДСНС та представниками ювенальної превенції управління поліції, які завітали у заклад у рамках Тижня безпеки життєдіяльності «Навчіться сьогодні, щоб бути в безпеці й вижити завтра» (пожежна безпека в умовах воєнного стану).

     Метою заходу було поглибити знання учнів щодо причин виникнення пожеж та дій у надзвичайних ситуаціях в умовах воєнного стану. Під час зустрічі дев’ятикласники змогли розглянути муляжі вибухових пристроїв та інструменти для їхнього пошуку, вчилися правильно користуватися вогнегасниками.

   Представниця ювенальної превенції управління поліції нагадала  про те, з якого віку  настає  адміністративна та кримінальна відповідальність для підлітків за правопорушення. Також цікаво було для дев’ятикласників дізнатися про особливості професії рятувальника та де саме можна здобути професію, головною метою якої є порятунок людей.  

   Захід сприяв удосконаленню навичок безпечної поведінки дітей, а саме: оцінювати ризики й приймати зважені рішення, взаємодіяти з рятувальними службами, удосконалювати риси характеру, керувати емоціями.  

  

 

 


 Тиждень безпеки життєдіяьності 

25 листопада 2022року 

Пожежна безпека "Вогонь і вода - помічники і руйнівники"

     Пожежа – стародавнє слово, від якого палахкотить вогнем і пахне гірким димом. У житті людини вогонь відіграє виняткову і важливу роль. Зігрівання наших жител, приготування їжі,розвиток науки і техніки пов’язані з вогнем. Але були часи, коли люди не знали вогню. Вони вживали сиру їжу, у зимову холоднечу мерзли від холоду, великі хижі звірі нападали на людину. Тисячоліття знадобилися людині для того, щоб навчитися добувати вогонь і користуватися ним. Прадавні люди вклонялися вогню як незрозумілому і грізному божеству, загадковому брату сонця. У давню історичну епоху люди підкорили вогонь, опанували способи керування ним.Насамперед наші предки навчилися добувати вогонь. Спочатку це був важкий спосіб, що вимагав значних зусиль і вправності, адже потрібно було терти один сухий шматок дерева об інший або висікати іскри ударом каменя об камінь. От чому в ті далекі часи вогонь оберігали у вигляді багаття як божество. Заборонялося кидати в багаття відходи, тому що це могло «образити» вогонь. Багаття не можна було ворушити гострим предметом, що не поранити духа вогню.

      Оволодіння цією найбільшою стихійною силою природи дало людині можливість забезпечити себе світлом і теплом. Вогонь допоміг їй розселитися по Землі, навіть у неможливих для життя людини кліматичних умовах. Завдяки вогню  залежність людини від природи почала стрімко зменшуватися.

        Без вогню неможливе життя на Землі. Він потрібен усюди: у будинках, і школах, на заводах і фабриках. Щоб виготовити ніж, трактор, автомашину, тепловоз, потрібен метал – чавун, залізо, сталь. Вогонь плавить руду, допомагаючи людині одержати метал. Вогонь надає руху пароплавам, автомашинам, самоскидам, ракетам. Пара, одержана за допомогою вогню, електрика, що дає тепло, енергію, світло, полегшують життя людини.

       Вогонь залишив свої сліди в історії всіх епох і народів. Тисячі міст і сіл зникли з лиця Землі в гігантських язиках полум’я. Безцінні витвори розуму і талановитих рук попередніх поколінь перетворилися на порох. Вогонь знищив мільйони людських життів. За своїми трагічними наслідками пожежі не поступалися епідеміям, посухам та іншим лихам.

Вогонь охоплює спочатку дрібні, а потім більші предмети, горить спочатку кімната, а потім цілий будинок, на полі від одного запаленого колоска може згоріти ціле поле пшениці, на лузі може загорітись сіно, у лісі від маленького багаття може згоріти ціла площа дерев, гинуть звірі, птахи, бо вони не встигнуть вчасно втекти.











                                            2021-2022 н. р.

Тиждень безпеки життєдіяльності 

«Добрий і злий сірничок» 

   5 листопада дев'ятикласники стали учасниками вікторини-змагання «Марафон юних пожежників».

Спочатку -командам було запропоновано пройти відбірковий тур     у вигляді тесту "Пожежна безпека" на обізнаність у пожежній справі. Згодом  відбулися  конкурси, під час яких учні продемонструвати свої знання та вміння з правил пожежної безпеки; розвивали   уміння   застосовувати   набуті знання  в незвичних нестандартних ситуаціях. 

   Конкурс «Словесний»

Учасники пригадували слова, які належать до роботи пожежної охорони та правил пожежної безпеки. (Пожежа, сірники, сирена, полум'я, гасити, рятувати, пожежний щит, вогнегасник...).

   Конкурс «Далі... Далі...» учням пропонувалася серія запитань, на які треба відповісти за хвилину.

Цікавим був конкурс "Марафон загадок",  під час якого команди відгадували загадки на пожежну тематику.

 Творчий конкурс "Прислів'я та фразеологізми про вогонь" сприяв не тільки засвоєнню правил пожежної безпеки, але й розширенню словникового  запасу учнів та розвитку мовлення.

Під час "Мозкового штурму" учні розв'язували ситуативні завдання з пожежної безпеки з метою збереження життя та здоров'я.





Отже, під час проведення заходу в ігровій формі  було обговорено причини виникнення пожеж, учні згадали основні правила пожежної безпеки та засвоїли порядок дій у випадку виникнення пожежі.

Немає коментарів:

Дописати коментар