7-Б клас Тиждень пожежної безпеки

2023-2024 навчальний рік
17 листопада в рамках Тижня безпеки життєдіяльності «Навчіться сьогодні, щоб бути в безпеці і вижити завтра…» (пожежна безпека в умовах воєнного стану) з учнями 7-Б класу було проведено диспут «Пожежна безпека. Чи завжди актуально?»
Учні пригадали основні причини виникнення пожеж, розмірковували над тим, чому потрібно дотримуватись правил пожежної безпеки, чи є ці питання актуальними у наш час, пригадували ситуації з власного життя, які свідчили про актуальність питання. Діти пригадали основні правила поведінки під час пожежі, зокрема у місцях скупчення людей, обговорили змодельовані ситуації, а також переглянули фільм про історію, роботу пожежної служби та підготовку пожежників до виконання своїх професійних обов’язків.
   







2022-2023 н. р.

28.11.22

Добрий  день, діти!  У рамках тижня безпеки життєдіяльності на тему: «Вогонь-біда, вода – біда, а без вогню і  води ще більше біди!» ми проведемо усний журнал  “Легенда про вогонь”.

Прослухайте міф про воргонь.

Отже,  мова сьогодні піде про вогонь

Пожежа – стародавнє слово, від якого палахкотить вогнем і пахне гірким димом. У житті людини вогонь відіграє виняткову і важливу роль. Зігрівання наших жител, приготування їжі,розвиток науки і техніки пов’язані з вогнем. Але були часи, коли люди не знали вогню. Вони вживали сиру їжу, у зимову холоднечу мерзли від холоду, великі хижі звірі нападали на людину. Тисячоліття знадобилися людині для того, щоб навчитися добувати вогонь і користуватися ним. Прадавні люди вклонялися вогню як незрозумілому і грізному божеству, загадковому брату сонця.

У давню історичну епоху люди підкорили вогонь, опанували способи керування ним.Насамперед наші предки навчилися добувати вогонь. Спочатку це був важкий спосіб, що вимагав значних зусиль і вправності, адже потрібно було терти один сухий шматок дерева об інший або висікати іскри ударом каменя об камінь. От чому в ті далекі часи вогонь оберігали у вигляді багаття як божество. Заборонялося кидати в багаття відходи, тому що це могло «образити» вогонь. Багаття не можна було ворушити гострим предметом, що не поранити духа вогню.

Сторінка 1

Вогонь – друг

Оволодіння цією найбільшою стихійною силою природи дало людині можливість забезпечити себе світлом і теплом. Вогонь допоміг їй розселитися по Землі, навіть у неможливих для життя людини кліматичних умовах. Завдяки вогню  залежність людини від природи почала стрімко зменшуватися.

Без вогню неможливе життя на Землі. Він потрібен усюди: у будинках, і школах, на заводах і фабриках. Щоб виготовити ніж, трактор, автомашину, тепловоз, потрібен метал – чавун, залізо, сталь. Вогонь плавить руду, допомагаючи людині одержати метал. Вогонь надає руху пароплавам, автомашинам, самоскидам, ракетам. Пара, одержана за допомогою вогню, електрика, що дає тепло, енергію, світло, полегшують життя людини.

Сторінка 2

Вогонь – символ

Зі схиленими головами люди дивляться на вічний вогонь біля пам’ятників героям, які беззавітно боролися за Батьківщину. Вогонь, запалений від сонячного проміння в далекій Олімпії, несуть у смолоскиповій естафеті бігуни, велосипедисти, веслярі, гімнасти, віддаючи данину благородним традиціям античного світу.

Сторінка 3

Вогонь – ворог

Вогонь залишив свої сліди в історії всіх епох і народів. Тисячі міст і сіл зникли з лиця Землі в гігантських язиках полум’я. Безцінні витвори розуму і талановитих рук попередніх поколінь перетворилися на порох. Вогонь знищив мільйони людських життів. За своїми трагічними наслідками пожежі не поступалися епідеміям, посухам та іншим лихам.

Вогонь охоплює спочатку дрібні, а потім більші предмети, горить спочатку кімната, а потім цілий будинок, на полі від одного запаленого колоска може згоріти ціле поле пшениці, на лузі може загорітись сіно, у лісі від маленького багаття може згоріти ціла площа дерев, гинуть звірі, птахи, бо вони не встигнуть вчасно втекти.

Подивіться, діти, яка краса у лісі. Скільки там дерев, птахів, тварин. І все це може знищити за лічені хвилини необережно кинутий сірник .

Сторінка 4  Це цікаво!

800 тис. років тому. Використання вогню

Сторінка 5 Цікаві факти 

Вперше добули вогонь, в якому столітті? (50-100 тис. Років до нашої ери).

Як в словнику Ожегова говориться: «пожежний це ... ..» (Службовець пожежної команди).

Пожежні України в якому місяці святкують свій день? (17 вересня).

У якому столітті на території нашої країни стали карати за підпали? (В 15 столітті).

Який правитель першим видав указ, про пожежну безпеку? (Іван Грозний).

Яка країна стала батьком безфосфорной сірники? (Швеція).

Які матеріали плавляться у вогні? (Скло).

Коваль розпалює вогонь в печі, як вона правильно називається? (Горн).

Хто першим винайшов протигаз? (Н.Д. Зелінський).

Перша висувна драбина для пожежних, в якому році була винайдена? (1777).

Сторінка 6     Корисна

Техніка безпеки під час пожежі

Поміркуйте!

-         Чому всі предмети на пожежному щитку червоного кольору?

 ·   Чому не можна ховатися у кімнаті під час пожежі?

 ·   Що потрібно робити, якщо вода з чайника загасила газ?

 ·  Чи можна тушити бензин, який горить, водою?

 ·  Чому полум’я гасне, якщо його накрити важкою тканиною?

 ·  Чи можна відчиняти вікна під час виникнення пожежі?

 ·  Чому не можна гасити водою телевізор?

 · Чому не можна вмикати електроприлади чи запалювати вогонь,  якщо в приміщенні відчувається запах газу?

Сьогодні ми дізналися про велику силу вогню, про правила поводження з вогнем.  Вогонь може бути як другом людини, так і ворогом.   І від нас залежить, яким він буде: добрим чи злим.

2021-2022 н. р.

Тиждень безпеки життєдіяльності «Добрий і злий сірничок» 

   5 листопада  семикласники стали учасниками диспуту «Вогонь – друг чи ворог?»

   Спочатку учні висловили свої міркування з проблемного питання «Чи кожне горіння – пожежа?»

   Потім сформулювали поняття що ж таке пожежа, виконавши вправу «Розсипанка слів», та пригадали, хто допомагає ліквідовувати пожежі, створивши колаж «Служба порятунку».

   Далі, обєднавшись у групи, підбирали аргументи до тез «ВОГОНЬ - ДРУГ», «ВОГОНЬ - ВОРОГ».

   Підсумовуючи обговорення, усі були одностайні у тому, що «вогонь, звичайно, друг, але лише тоді, коли люди не забувають про безпеку».










Немає коментарів:

Дописати коментар