6-Б клас Тиждень пожежної безпеки

2023-2024 навчальний рік

17.11.2023
В рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності «Навчіться сьогодні, щоб бути в безпеці і вижити завтра» (пожежна безпека в умовах воєнного стану) учні 6-б класу відвідали пожежно-технічну виставку -музей Головного управління ДСНС України в Кіровоградській області.

В експозиції виставки-музею широко представлені зразки пожежного обладнання та одягу бійців пожежно-рятувальної служби різних періодів розвитку.
Екскурсовод ознайомила учнів з історією становлення пожежної справи на теренах рідного краю.
Діти дізналися не тільки про обладнання та устаткування за допомогою якого бійці рятують людям життя, а й відповідно яким чином уберегти себе від пожеж та інших надзвичайних ситуацій.









2022-2023 навчальний рік

23.11.2022 у рамках тижня «Вогонь-біда, вода-біда, а без вогню і води ще більше біди!» запрошую учнів 6-Б класу на косультпункт "Як уникнути біди?"

- Відгадайте загадку: Червоне кошенятко по жердочці біжить.
- У житті людини вогонь відіграє важливу роль. Зігрівання наших жител, приготування їжі, розвиток науки і техніки пов’язані з вогнем.  Були часи, коли люди не знали вогню. Вони вживали сиру їжу, взимку мерзли від холоду, великі хижі звірі нападали на людину. Тисячоліття знадобилися людині для того, щоб навчитися добувати вогонь і користуватися ним.
Але люди підкорили вогонь, опанували способи керування ним. Насамперед наші предки навчилися добувати вогонь. Спочатку це був важкий спосіб, адже потрібно було терти один сухий шматок дерева об інший або висікати іскри ударом каменя об камінь. Тому в ті далекі часи вогонь оберігали у вигляді багаття як божество. Заборонялося кидати в багаття відходи, тому що це могло «образити» вогонь. Багаття не можна було ворушити гострим предметом, щоб не поранити духа вогню.
Вогонь – друг
Вогонь людині допоміг їй розселитися по Землі, навіть у неможливих для життя людини кліматичних умовах. Завдяки вогню  залежність людини від природи почала стрімко зменшуватися. Без вогню неможливе життя на Землі. Він потрібен усюди: у будинках, і школах, на заводах і фабриках. Щоб виготовити ніж, трактор, автомашину, тепловоз, потрібен метал – чавун, залізо, сталь. Вогонь плавить руду, допомагаючи людині одержати метал. Вогонь надає руху пароплавам, автомашинам, самоскидам, ракетам. Пара, одержана за допомогою вогню, електрика, що дає тепло, енергію, світло, полегшують життя людини.
Вогонь дарує людям світло.
Вогонь дарує їм тепло.
Коли б тепло і світло зникли,
Життя б на світі не було.
Вогонь – символ
Зі схиленими головами люди дивляться на вічний вогонь біля пам’ятників героям, які беззавітно боролися за Батьківщину. Вогонь, запалений від сонячного проміння в далекій Олімпії, несуть у смолоскиповій естафеті бігуни, велосипедисти, веслярі, гімнасти, віддаючи данину благородним традиціям античного світу.
- Але, на жаль, вогонь приносить людям не тільки радість. Коли з ним неправильно поводитись, може стати великим злим ворогом.
- Коли вогонь може стати Ворогом?
- Чому виникають пожежі?
 Вогонь – ворог
- Вогонь залишив свої сліди в історії всіх епох і народів. Тисячі міст і сіл зникли з лиця Землі в гігантських язиках полум’я. Безцінні витвори розуму і талановитих рук попередніх поколінь перетворилися на порох. Вогонь знищив мільйони людських життів. За своїми трагічними наслідками пожежі не поступалися епідеміям, посухам та іншим лихам.
- Вогонь може виникнути стихійно під час якихось природних явищ: під час землетрусів, виверження вулканів, під час грози, коли блискавка вдаряє в якийсь предмет. Але пожежа може виникнути, коли неправильно поводитись з вогнем. 
- Пожежі можуть виникнути від кинутого сірника, від пилососа, від не вимкнутої електропраски, від електричної та газової плити, у транспорті, у лісі, на полі, у лузі.
Вогонь охоплює спочатку дрібні, а потім більші предмети, горить спочатку кімната, а потім цілий будинок;
· на полі від одного запаленого колоска може згоріти ціле поле пшениці,
· на лузі може загорітись сіно;
· у лісі від маленького непогашеного багаття може згоріти ціла площа дерев, гинуть звірі, птахи, бо вони не встигнуть вчасно втекти. 
 
Отже, під час виникнення пожежі за допомогою звертаються до пожежників. Вони за лічені хвилини прибудуть на місце виникнення пожежі і приступлять до своїх обов’язків – гасіння пожежі. Пожежними можуть бути вертольоти, кораблі, літаки, поїзди, машини. На всіх видах транспорту працюють пожежні команди, які гасять пожежі.
- Чим займаються пожежники, коли немає пожежі?
Коли немає пожежі, то пожежники тренуються, змагаються на швидкість і силу, спритність, знання, винахідливість, дисципліну, кмітливість, взаємовиручку. Найкращий пожежник одягає бойове спорядження за 18 секунд, через 30 секунд він займає місце в кабіні машини. Їх називають бійцями «вогняного фронту», адже щоразу їм загрожує смертельна небезпека.
Вправа «Доповніть речення»
а) Коли палає вогонь, треба швидко вибігати на вулицю…
б) Коли загорівся одяг, то треба …
в) Спасати потрібно малюків, взявши …
г) Якщо пожежа невелика, загасити її …
Та не кожен вогонь можна гасити водою! Вода – провідник тепла. Про це ви будете вивчати пізніше, в старших класах. 
д) При опіках звернутись по телефону до швидкої допомоги за номером …
Перевірте свої знання
Правила поведінки при пожежі
ЗАПАМ'ЯТАЙ:
Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше - не панікувати!  Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.
Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:
·  невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху) або мокрим віником (розмазуючи воду по палаючій поверхні);
·  якщо вогонь розростається, необхідно відкрутити крани з водою на повну потужність. Нехай вода переливається у ванну, якщо така є: зачерпувати воду відром з ванни швидше, ніж чекати, поки відро наповниться з крану;
·  якщо у кімнаті є вазони з квітами, то землю з них можна використати для гасіння вогню;
·  не витягай з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;
·  при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ кисню підсилить вогонь;
·  покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору;
·  не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика;
·  по можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот;
·  під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання. Варто 2-3 рази вдихнути дим - і можна знепритомніти через отруєння чадним газом, що призведе до загибелі.
Ознаки отруєння чадним газом:
·  запаморочення;
·  блювота;
·  головний біль;
·  червоний колір обличчя;
·  непритомність.
Перша допомога при отруєнні чадним газом
·  Постраждалого необхідно винести на свіже повітря.
·  Негайно викликати машину швидкої медичної допомоги за телефоном 103.
Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні, залишайся у своїй квартирі, будинку, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше.
В разі загоряння дверей твоєї квартири поливай їх зсередини водою. Якщо дим проникне до квартири, пересувайся якнайнижче до підлоги, там завжди є свіже повітря. Відчини вікно або розбий його і голосно клич на допомогу.
Якщо потрібно когось витягнути з вогню, обв’яжися дротом (мокрою мотузкою), вручи вільний кінець кому-небудь. Зав'яжи рот і ніс мокрою хустинкою, накрийся мокрою ковдрою або змочи одяг водою і, пригинаючись якомога нижче, заходь у приміщення.
НЕ ДОПУСКАЙ ЖАРТІВ У ВИКЛИКАХ ПОЖЕЖНОЇ СЛУЖБИ! ПАМ'ЯТАЙ: помилковий виклик може відвернути увагу пожежників від справжньої пожежі, і тоді може згоріти чийсь будинок або навіть загинуть люди.
В Україні встановлена кримінальна відповідальність як за навмисний підпал (позбавлення волі терміном до 10 років), так і за виникнення пожежі через необережне поводження. Крім того, відшкодування матеріальних збитків постраждалим від пожежі здійснюється людиною, яка спричинила пожежу, в повному обсязі. А це означає, що через дитячі пустощі з вогнем постраждають люди або згорять матеріальні цінності, та платити за все доведеться батькам!

- Протилежна до ВОГНЮ стихія - ВОДА. Коли вода є другом для людини, а коли - ворогом?
Перевірте свої знання
Складіть пазл. Обміркуйте ідею його сюжету




Тиждень безпеки життєдіяльності "Добрий і злий сірничок"

5 листопада в 6-Б класі пройшов тренінг"Пожежна безпека".
Учні ознайомилися з причинами винекнення пожеж та правилами протипожежної безпеки, порядком дій у надзвичайних ситуаціях.Виконуючи інтерактивні вправи, діти формували навички безпечної для життя і здоров'я поведінки, навчилися методам самозахисту в умовах загрози життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар