6-Б клас Вересень Тиждень безпеки дорожнього руху

15 вересня 2023 р
В рамках Тижня безпеки життєдіяльності на тему 
«Правила дорожні – корисні для кожного!» (безпека дорожнього руху в умовах воєнного стану) з учнями 6- б класу було проведено усний журнал з теми:
"Безпека руху - запорука життя"
Під час якого учні повторили та закріпили поняття що таке дорожні знаки та повторили з якою метою встановлено знаки біля школи .
Також в рамках тижня відбулася зустріч з представниками патрульної поліції міста Кропивницький та ГУ ДСНС України в Кіровоградській області.





22.09.2022р.
У рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності для учнів 6-Б у форматі ZOOM конференції було проведено бесіду з елементами змагання на тему "Обачним будь! Про правила дорожнього руху не забудь!"
 

 
Ознайомтеся з навчальними матеріалами. Обміркуйте, чим їх можна доповнити?

 

  З появою автомобілів, виникло питання, як забезпечити безпеку їх руху та безпеку пішоходів. Для цього були створені правила дорожнього руху, які обов'язкові для виконання всіма учасниками дорожнього руху. Вони встановлюють єдиний порядок руху на всій території України. Виконання цих правил – запорука у збереженні свого життя на дорозі. 
Хто ж бере участь у дорожньому русі? 
Учасники дорожнього руху – це пішохід, водій, пасажир.
Ми не можемо уявити свого життя без транспорту, без доріг, пішохідних переходів. Здавалося б, транспорт – наш вірний друг! Але, забуваючи про власну безпеку, нехтуючи правилами дорожнього руху, люди можуть стати жертвою своєї необдуманої поведінки.
Ви ознайомилися із змістом додаткових матеріалів, пригадайте класні години, уроки основ здоров'я, власний досвід та позмагаймося, хто найкраще знає правила для водіїв, пішоходфів, пасажирів та велосипедистів! 
Правила для піщоходів.
Пішоходи повинні ходити тротуарами або пішохідними доріжками, а за їх відсутності – велосипедними доріжками або в один ряд по узбіччю дороги, назустріч руху транспортних засобів. При цьому необхідно бути особливо обережним та не створювати перешкод іншим учасникам руху. 
На дорогах, які мають розділову смугу, а також на дорогах поза населеними пунктами, можна рухатися по зовнішньому краю проїжджої частини назустріч руху транспортних засобів 
Відповідно до Закону України про дорожній рух та Правил дорожнього руху пішохід має перевагу перед транспортними засобами при переході проїжджої частини визначеними пішохідними переходами, що не регулюються, а також тими переходами, що регулюються, за наявності відповідного сигналу світлофора або регулювальника. 
Пішоходи повинні переходити проїжджу частину вулиці по пішохідних переходах. Переходи бувають наземні, підземні, надземні.  Наземні – це ділянка проїжджої частини. Надземні – це перехід над проїжджою частиною. Підземні – перехід під проїжджою частиною. 
Якщо в зоні нема переходу, дозволяється переходити дорогу під прямим кутом у місцях, де дорогу добре видно в обидва боки.  Пішоходи, які не встигли закінчити перехід, повинні перебувати на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, і можуть продовжити перехід лише тоді, коли переконаються в безпеці подальшого руху.  Якщо є світлофор, треба керуватися його сигналами. Переходячи вулицю, треба подивитися ліворуч, а потім, дійшовши до середини, - праворуч.
За межами населених пунктів пішоходи, що пересуваються по узбіччю чи краю проїзної частини, повинні йти назустріч руху транспортних засобів. 
Особливо уважним треба бути, проходячи повз провулок чи ворота, звідки в будь-який момент може виїхати транспорт. 
Якщо вулиця з одностороннім рухом, дивись або ліворуч або праворуч, бо транспорт їде в одному напрямку
Особливості руху пішоходів за складних дорожніх умов. Що ми можемо віднести до несприятливих умов? Звісно, це туман, опади, ожеледь, темрява. 
Так, на слизькій чи мокрій дорозі значно погіршується гальмовий шлях будь-якого із транспортних засобів, це може призвести до наїзду на пішоходів. Окрім того, пішоходів може засліпити світло фар автомобілів. Щоб уникнути травмування, необхідно: 
· Переходити тільки тоді, коли впевнений, що транспорт знаходиться на достатній відстані; 
· Не можна переходити дорогу в місцях, де вона має круті повороти; 
· У темний час потурбуватися, щоб виділити себе на проїжджій частині чи узбіччі (блискучі предмети, предмети білого кольору). 
При переході дороги в умовах недостатньої видимості необхідно оцінити дорожню ситуацію ліворуч і праворуч. І тільки, переконавшись у безпеці, переходити дорогу
Правила для водіїв
До управління автомобілем допускаються особи, які досягли 18-річного віку й мають посвідчення на право управління авто. Особі, яка навчається управлінню авто, повинно виповнитись не менше 16 років. 
Правила для водії: 
• Перед виїздом перевірити гальма, звукову та світлову сигналізацію. 
• Дотримуватися правил дорожнього руху. 
• При русі затемна необхідно включати фари.
• Знижувати швидкість на дорозі, укритій піском, льодом чи снігом, на спуску, якщо не зрозуміла поведінка іншого водія. 
Правила для пасажирів
Очікувати транспорт треба у призначеному місці. Якщо ж його немає, слід очікувати на тротуарі чи на узбіччі. Не можна стояти спиною до транспорту, що наближається. Небезпечно стояти в першому ряді: коли до зупинки підходить транспорт, юрба може виштовхнути під колеса. Не можна намагатись увійти у транспорт, що вже відходить. Після виходу з транспорту не слід поспішати відразу переходити на другий бік вулиці, краще зачекати, доки транспорт від'їде.  Посадку й висадку пасажирам дозволяється здійснювати після зупинки транспортного засобу. 
Входити у транспортний засіб можна тільки в тому випадку, якщо він остаточно зупинився, і тільки з того боку тротуару чи узбіччя проїжджої частини.
Протягом темного часу доби слід уникати порожніх зупинок. Очікувати транспорт краще в багатолюдних місцях, на добре освітленій зупинці. 
У салоні передбачено все необхідне. Є аварійні та запасні виходи, вогнегасники, аптечка. Стоячи у транспорті, необхідно надійно триматися за поручні чи спеціальні ручки. Це допоможе не впасти під час гальмування. Стояти в салоні краще обличчям у бік руху. У громадському транспорті можуть бути злодії. Щоб не стати їх жертвою, треба тримати на очах свій портфель чи сумку, треба бути уважним, особливо при виході.
Правила для велосипедистів
Під час їзди на велосипеді не варто дуже сильно триматися за кермо, дивитися треба не на колесо, а метрів на 5-6 уперед. 
Рухатись на дорозі на велосипеді дозволяється особам, які досягли 14-річного віку. Велосипеди мають бути обладнані звуковим сигналом і світловідбивачами. Для руху затемна – включати ліхтар (фару). Водії велосипедів, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам руху. 
Велосипедистам забороняється: 
• Керувати велосипедом з несправним гальмом; 
• Рухатись по дорогах для автомобілів, якщо поруч є велосипедна доріжка; 
• Рухатись по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7-и років під наглядом дорослих); 
• Їздити, не тримаючись за кермо, знімати ноги з педалей. 
Відгадайте загадки. 
 

- Розкажіть своїм меншим братикам і сестричкам про правила дорожнього руху.










17 вересня 2021р.

У рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності в 6-Б класі була проведена вікторина "Дорожня грамота". Учні повторили правила дорожнього руху, переглянули та обговорили відеофільм "Правила дорожнього руху ". Діти дійшли до висновку, що знання правил дорожнього руху, уважність, обережність на дорозі  - це запорука власної безпеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар